Item Content Class

Reiki seansas

Reiki – tai Japonijoje sukurtas gydymo (plačiąja prasme) ir relaksacijos metodas, pripildantis žmogų universalios gyvybinės energijos.

Reiki seanso metu klientas patogiai guli ant masažinio stalo — pusvalandį ant nugaros ir tiek pat ant pilvo. Tai poilsio, miego, malonių pamąstymų laikas, skirtas kliento regeneracijai. Kadangi išorėje nevyksta nieko įdomaus, klientui rekomenduojama užsimerkti — užmerkus akis daugiau energijos teka į vidų. Seanso metu skamba tyli, rami muzika, patalpoje gali būti garinami malonūs aromatai – visa tai padeda žmogui atsipalaiduoti, nusiteikti poilsiui. Seanso metu nešnekama — patirti įspūdžiai aptariami pabaigoje. Ši procedūra atliekama per drabužius, todėl nusirengti nereikia – žmogus šiltai apklojamas antklode, Reiki energija teka per visus audinių sluoksnius į giliausio poreikio vietas.

Reiki praktikas seanso metu stovi arba sėdi šalia stalo ir laiko rankas ant kliento kūno – tam tikrose vietose, kuriose gausu energetinių taškų, kanalų arba ties kliento čakromis. Skirtingai nuo įprastinio masažo, Reiki seanso metu praktiko plaštakos nejuda, bet „ilsisi“ specifinėse, fiksuotose kūno pozicijose. Pamažu perkeldamas delnus iš vienos padėties į kitą, Reiki praktikas „pripildo“ kliento kūną ir energetinę sistemą universalios gyvybinės energijos Reiki – aukščiausio vibracijų dažnio šviesos, harmonijos, meilės ir sąmoningumo energijos.

Reiki praktikas seanso metu atlieka laidininko vaidmenį – Reiki energija teka ne iš jo/jos, bet per jį/ją. Todėl Reiki metodas laikomas vienu iš saugiausių ir „aristokratiškiausių“ dvasinio/energetinio balansavimo metodų – Reiki energija negali pakenkti, kadangi ją nukreipia Aukščiausioji sąmonė (japoniškai vadinama „Rei“). Reiki praktikas seanso metu negali klientui perduoti savo asmeninės energijos, taip pat negali priimti kliento negalavimų ar neigiamų vibracijų. Šios energijos neįmanoma perdozuoti, kadangi ji teka kaip vanduo – iš pertekliaus į giliausio poreikio vietą, kad ir kur ji būtų: fiziniame, emociniame, mentaliniame ar dvasiniame lygyje. Pripildžiusi kliento fizinį kūną, Reiki energija tarsi iš perpildyto indo ima tekėti į to žmogaus mintis, jausmus, energetinius kūnus, gyvenimo aplinką ir pan. Todėl Reiki srauto nereikia sąmoningai nukreipti, valdyti ar kontroliuoti – tai „išmintinga“ energija, kuri pati randa įtampos ar problemos priežastį ir sluoksnis po sluoksnio ją transformuoja. „Ten, kur yra šviesa, tamsa negali būti“, — teigia Reiki mokymas. Kitaip sakant, aukštų vibracijų energija užpildo žmogaus organizmą ir tarsi kamertonas „sustyguoja“ energetinę sistemą, perveda ją į harmonijos ir sveikatos ritmą.

Reiki seanso poveikis:

  1. atpalaiduoja nervų sistemą, suteikia visiškos ramybės ir harmonijos jausmą;
  2. didina sąmoningumą savo kūno atžvilgiu: geresnis kūno reikmių suvokimas, ligos ar negalavimų priežasčių supratimas;
  3. leidžia kokybiškai pailsėti: keletas valandų „Reiki miego“ prilygsta pilnaverčiam nakties poilsiui;
  4. padeda žmogui sugrįžti į natūralų gyvenimo ir kūno ritmą, išeiti iš „užburto“ streso ir skubėjimo rato;
  5. skatina intuiciją, kūrybiškumą, dvasingumą; tai laikas ir erdvė pamąstyti apie savo gyvenimo filosofiją ir vertybes;
  6. mažina įvairaus pobūdžio skausmus ir negalavimus, gydo ligas ir jas sukėlusias priežastis;
  7. skatina organizmo detoksikacijos procesą, padeda šalinti kenksmingas medžiagas ir teršalus – todėl po Reiki seanso rekomenduojama gerti daugiau vandens ir ilsėtis.

Geriausių rezultatų pasiekiama, kai atliekamas visas ciklas Reiki seansų – 10 procedūrų ir daugiau. Šiuo atveju visiškai išvaloma ir pripildoma žmogaus energetinė sistema, pailsi ir atsipalaiduoja kūnas, susitvarko fiziologiniai procesai, „susistyguoja“ vidinis pasaulis. Reiki seansus galima atlikti nors ir kasdien arba kartą/keletą kartų per savaitę. Esant rimtesnėms sveikatos problemoms, kai gali prireikti daugiau tokių seansų, klientui rekomenduotina pačiam įvaldyti Reiki metodą, t.y. apsilankyti įvadiniame Reiki pirmosios pakopos (Shoden) seminare (žr. Reiki).

Reiki seanso trukmė 1,5—2 val.

„Tam, kad gyventume, turime kvėpuoti, o kad galėtume eiti savo keliu, turime turėti energijos“, — sako Reiki meistrai. Reiki seansai suteikia energijos, kad būtume sveiki, laimingi ir eitume savo unikaliu gyvenimo keliu.