Psichologinė konsultacija
Turbūt kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko momentų, kai pribręsta poreikis pasišnekėti apie SAVE. Ir kai norisi padaryti tai ne banaliai, buitiškai, ne su draugais prie arbatos puodelio ar vyno taurės, bet su profesionaliu sielovados specialistu, objektyviu ir neutraliu žmogumi, gerbiančiu kliento gyvenimo privatumą ir asmenines paslaptis.
Nesivaržykite kreiptis pagalbos į profesionalą! Rūpintis savo vidinio pasaulio sveikata lygiai taip pat normalu kaip lankytis pas stomatologą, kirpėją ar masažo specialistą! Juk prireikus užplombuoti dantį nemanome, kad šį darbą galime atlikti patys arba kad problema praeis savaime. Paradoksalu, tačiau į psichologinį „kariesą“ žmonės žiūri kur kas atsainiau nei į savo burnos higieną. Neretai manome, kad vidines dilemas turime išspręsti patys, arba tiesiog varžomės apie tai kalbėti.
Tokiu atveju savo klientams primenu paprastą tiesą, jog „nė vienas negimėme visko mokėdami“. Argi ne tiesa?! Juk mechanikas ne vienerius metus mokosi remontuoti automobilius, kol tampa savo srities virtuozu, o medikas daug metų studijuoja žmogaus kūną, kol jam leidžiama gydyti. Lygiai taip pat egzistuoja ir psichologija – mokslas apie sielą, žmogaus vidinį pasaulį ir jo psichinius procesus. Šis mokslas toli gražu ne „savaime suprantamas“ dalykas, kurį intuityviai išmano visi, pasiskaitę populiarių knygų ir žurnalų. Lygiai taip pat kaip perskaitę medicinos enciklopediją netapsime gydytojais, negalime laikyti savęs žmogaus vidinio pasaulio žinovais, jei nestudijavome šios disciplinos atitinkamoje mokslo įstaigoje daugybę metų.
Todėl nedvejokite kreiptis į specialistą! Atsiverkite naujoms įžvalgoms, mintims ir idėjoms! Pažvelkite į savo gyvenimo situaciją kito žmogaus akimis, „iš paukščio skrydžio“ perspektyvos. Juk ir problemą galima įvardinti kaip kvietimą mobilizuoti savo kūrybinius resursus ir pereiti į naują gyvenimo lygį.
Psichologinė konsultacija rekomenduotina:
- egzistencinėse gyvenimo kryžkelėse,
- stovint ant lemtingų sprendimų slenksčio,
- išgyvenant vidinį „Armagedoną“ (pasaulio pabaigą), „sudaužytos širdies“ istoriją, svajonių ar tikėjimo žlugimą,
- skyrybų, neištikimybės, šeimyninių konfliktų atveju,
- neradus arba praradus! gyvenimo prasmę, džiaugsmą, tikslą,
- norint giliau pažinti ir realizuoti save, susivokti vidinių išgyvenimų maišalynėje,
- siekiant didesnės pilnatvės, harmonijos, laimės, norint įvesti „tvarką“ į vidinį pasaulį,
- ieškant savo gyvenimo mito, scenarijaus, archetipo, suteikiančio sielai „vektorių“ (krypties pojūtį),
- arba tiesiog... kai norisi ramiai pasišnekėti apie svarbiausią žmogų šiame pasaulyje - SAVE!
Psichologinės konsultacijos trukmė 1,5—2 val.
Pirmo susitikimo metu dažniausiai atliekama spalvinė diagnostika, sutrumpinanti susipažinimo procesą ir objektyviai atspindinti susidariusią situaciją. Juk prieš keliaujant kažkur, visų pirma turime tiksliai žinoti, kur esame dabar ir kur norėtume būti ateityje. Tolimesniuose susitikimuose taikomi metodai, parinkti pagal unikalią kliento situaciją ir poreikius.
Savo poziciją psichoterapijos atžvilgiu apibūdinčiau tokiu būdu: manau, kad kiekvieno mąstančio ir ieškančio žmogaus gyvenime būna momentų, kai esame reikalingi tvirtos rankos, galinčios mus palaikyti „šokant per bedugnę“, arba tvirto peties, ant kurio galime išlieti susikaupusius išgyvenimus ir gauti vertingų patarimų. Tačiau visuomet gerbiu vidinę kliento jėgą, jo/jos paties kompetenciją savo gyvenimo atžvilgiu. Todėl vengiu ilgalaikės terapijos ir taip vadinamų terapinių santykių, įklampinančių ir terapeutą, ir klientą tarpusavio priklausomybėje. Esu įsitikinusi, kad jei metodas yra tinkamas, jis duoda rezultatus per palyginti trumpą laiką. Mano tikslas – suteikti profesionalią pagalbą tuomet, kai jos labiausiai reikia ir... išmokyti žmogų žengti per gyvenimą savo kojomis, t.y. pažinti save, susigaudyti žmonių įvairovėje ir pradėti domėtis universaliais pasaulio dėsniais. Todėl „terapijos“ etapas šiame darbe būna intensyvus, bet trumpas, o saviugdos ir savišvietos procesas... na, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus motyvacijos ir pasirengimo investuoti į savo gyvenimo kokybę.
Taigi, esate kviečiami ir laukiami!
Pastaba: sąžiningai apibrėždami savo kompetencijos ribas atsiprašome žmonių su psichine negalia arba sergančių psichinėmis ligomis – šiuo atveju rekomenduojame kreiptis į psichiatrą arba savo gydytoją!