Item Content Class

JAN KUSMIREK

Jan Kusmirek - žymus aromaterapijos specialistas iš Anglijos; garsios aromaterapijos kompanijos The Fragrant Earth Co. (Kvapnioji Žemė) įkūrėjas, aromaterapijos mokyklos Fragrant Studies Ltd. vadovas.

Aromaterapijos kompanija The Fragrant Earth visame pasaulyje garsėja aukščiausios kokybės gausiausia eterinių aliejų kolekcija. Drauge su kitomis septyniomis kompanijomis ši firma sudaro „The Companies of Ancient Sunshine“ grupę, puoselėjančią geriausias aromaterapijos tradicijas ir aprūpinančią medžiagomis garsias kosmetikos, parfumerijos kompanijas bei profesionalius aromaterapeutus. Jan Kusmirek klientai yra Estee Lauder, Elemis, Body Shop, Avon, Matisse, Natural Assets ir daugelis kitų kompanijų.

Jan Kusmirek – įdomus, išsilavinęs ir plačios erudicijos žmogus, tikras savo darbo žinovas. Jis studijavo farmaciją ir kosmetologiją (medicininį  gydymą vaistažolėmis, natūralius gydymo metodus, mitybą ir aromaterapiją), yra žemės ūkio ir dirvožemio tyrimo specialistas, vadybos ir komercinės aromaterapijos žinovas. Jan Kusmirek daug keliauja, dėsto aromaterapiją Anglijoje, Europoje ir Japonijoje, yra daugelio straipsnių ir knygų „Aromatherapy for the Family“ ir „Liquid sunshine“  autorius.

Jan Kusmirek – daugelio medicininių-socialinių projektų kūrėjas. Siekdamas įvesti aromaterapiją ir natūralius gydymo metodus į šiuolaikinę mediciną, jis bendradarbiauja su socialinėmis ir gydymo įstaigomis, psichologais ir psichoterapeutais. Susidomėjęs vibracine medicina, Jan studijavo spalvų ir kristalų terapiją, tyrinėjo psichoterapinį eterinių aliejų poveikį ir energetines jų savybes. „Aš dirbu su augalais, bandau rasti juose slypinčių gamtos turtų pritaikymą“,– taip Jan apibūdina savo darbo esmę.

Jan Kusmirek – klasikinės aromaterapijos kūrėjas ir vienas žymiausių mūsų amžiaus parfumerių – atvežė į Lietuvą, Latviją ir Estiją aukštąją, profesionaliąją aromaterapiją ir pamėgino atskirti profesionalizmą nuo komercijos. 1998 m. Glastonburyje susitikęs su Dalia Braziulyte Jan tapo lietuviškosios aromaterapijos pradininku, daugelio mokymo programų dėstytoju ir koordinatoriumi.

aromaterapijos programos

Dalios Braziulytės kvietimu Jan Kusmirek vedė daugybę aromaterapijos seminarų ir renginių Lietuvoje, Latvijoje, Anglijoje ir Prancūzijoje:

  • „Aromaterapijos įvadas“ (Introduction to Aromatherapy) – 1999 m., seminaras Kaune.
  • „Odos priežiūra ir aromaterapijos menas“ (Skin Care and the Art of Aromatherapy) – 2000 m., seminaras Kaune.
  • „Aromaterapijos praktikų rengimo programa“ (The Chalice Foundation Course in Aromatherapy, Practitioner’s Training Programme) – 2000 m., seminaras Glastonburyje, Anglijoje.
  • Pirmoji tarptautinė Baltijos šalių aromaterapijos konferencija „2000-ieji: ateities aromatas“ (The First International Baltic Aromatherapy Conference “AROMA’2000, Fragrancing the Future”) – 2000 m., konferencija Palangoje.
  • „Levandos kelias: aromaterapinė kelionė ir studijos Provanse“ („Lavender Road“, aromatherapy study tour in Provence) – 2001 m., Provansas, Prancūzija.
  • „Diplominis aromakosmetologijos kursas, I, II dalis“ (Aroma Cosmetology? Diploma Course, part I, II) – 2001–2002 m., seminarai Rygoje, Latvijoje.
  • „Slaviškasis aromaterapinis masažas“ (Slavic Aromatherapy Massage) – 2001 m., seminaras Rygoje, Latvijoje.