Item Content Class

 
Sielos koliažas – Dalios archetipinės improvizacijos - Šecherezados korta:
„Papasakok man savo istoriją!“

SIELOS koliažas

 „Koliažas yra metafora, reiškianti atradimą, surinkimą ir pertvarkymą energijos dalelyčių, jau esančių visatoje. Naujas asmeninis kūrinys gali būti sukurtas iš amžinojo dieviškojo chaoso – vaizdinių, esančių aplinkui mus. Tiesiog pasirinkite, sutvarkykite, įvardykite ir prisijaukinkite savo „Sielos koliažo“ kortas. Atraskite vaizdinius ir leiskite vaizdiniams atrasti Jus!“.

Seena B. Frost

„Sielos koliažas“ – tai meditacijos, meno terapijos ir rankdarbių technika, kuri akimirksniu uždega ir įtraukia žmogų į kvapą gniaužiantį procesą – dialogą su savo siela, gyvenimu, vertybėmis, talentais, baimėmis ir troškimais. Patirtis rodo, kad supratę šio metodo esmę žmonės dažniausiai panyra į jį akimirksniu – juk taip nuostabu būti kūrėjais, įvardyti ir suteikti pavidalą įvairioms savo asmenybės ir gyvenimo dalims: mylimoms ir nekenčiamoms, džiaugsmingoms ir skausmingoms, gerai pažįstamoms ir labai miglotoms.

Ši unikali meno terapijos technika suteikia žmogui galimybę išbandyti „Dievo darbą“ – iš atskirų gabalėlių, vaizdinių, paveikslėlių sukurti savo vidinių archetipų galeriją – unikalią ir vienintelę tokią pasaulyje improvizuotą kortų malką, talpinančią mūsų sielos paslaptį…

„Sielos koliažas“ – tai avangardinis meno terapijos metodas, žengiantis pirmuosius žingsnius Europoje. Gimęs JAV 90-taisiais praėjusio šimtmečio metais, „Sielos koliažas“ tarsi dvasinės revoliucijos banga per keletą metų nusirito per Ameriką, užkariavo daugelio žmonių širdis, tapo asmeninio tobulėjimo ir grupinės psichoterapijos technika. Šį originalų metodą sukūrė JAV psichologė ir menininkė Seena B. Frost, apibendrinusi ir savaip pritaikiusi 1987— 1989 m. Jean Houston vestą archetipinės psichologijos ir mitologijos tyrinėjimų programą.

Šių eilučių autorė Dalia Braziulytė-El Amary „Sielos koliažą“ „parsivežė“ iš 2009 m. vasaros odisėjos — archetipinių konsteliacijų seminaro „Odisėja — metamorfozė ir sugrįžimas“, vykusio Graikijoje, antikinio pasaulio centre Delfuose. Šis metodas ir jį pristačiusi anglų kilmės „sielos archeologė“ Zoe Robinson atėjo tarsi atsakas į vidinius klausimus ir dovana po intensyvių meditacijų Apolono šventykloje Delfuose, kaip psichologinis instrumentas, leidžiantis realizuoti saulės ir civilizacijos dievo Apolono priesaką „Pažink save“. Galime didžiuotis, kad tapome šio nuotykio pradininkais Rytų Europoje ir Baltijos šalyse!

Kelionė į „Sielos koliažo“ erdves prasideda nuo įvadinio seminaro, trunkančio 1—2 dienas. Pirmąją seminaro dieną susipažįstame su „Sielos koliažo“ istorija, technika ir struktūra, pradedame kurti savo asmeninę sielos kortų malką. Antrąją seminaro dieną — ritualinis stebuklingos skrynelės kūrimas. Šioje skrynelėje „apsigyvena“ naujieji šedevrai – „Sielos koliažo“ kortos, mūsų vidinio pasaulio atspindžiai. Šis seminaras — tai ilgalaikės programos ir kūrybinio proceso, kuris gali tęstis daugelį mėnesių ir netgi  kelerius metus, įvadinis užsiėmimas. Rimtai praktikuojant šį nuostabų metodą, jis gali būti saviugdos forma, meditatyvinio meno rūšis ir gyvenimo  būdas. Vėlesniuose „Sielos koliažo“ renginiuose gali dalyvauti tik žmonės, išklausę įvadinį kursą ir susipažinę su šio metodo pagrindais.

„Sielos koliažo“ darbinės grupės susitikimai – tai vientisas kūrybinis procesas, iš atskirų užsiėmimų susidedanti kelionė į savo sielos esmę. Kiekvienas užsiėmimas skiriamas tam tikrai temai, svarbiai kiekvieno žmogaus gyvenime (pvz., senatvės, išminties, vaisingumo, meilės, čakrų, mitologijos ir t.t.). Laisvalaikiu tarp seminarų grupės nariai savarankiškai kuria savo „Sielos koliažo“ kortas, kurių kiekviena atspindi „šeimininko“ asmenybės dalis, aktualius išgyvenimus, viltis ir svajones, baimes ir kompleksus, žmones, palikusius ryškų pėdsaką asmeniniame gyvenime, filosofinius apmąstymus ir vidines vertybes.

„Sielos koliažo“ metodą galima palyginti su vidine kelione, atveriančia sieloje ir gyvenime keturias koordinates, vektorius, dimensijas ir leidžiančia judėti iškart keturiomis kryptimis tuo pat metu išlaikant vidinį susitelkimą ir asmenybės visybiškumą. Keturios „Sielos koliažo“ kortų grupės – tarsi keturi žmogaus asmenybės aukštai kviečia:

  • tyrinėti svarbiausias asmenybės dalis, charakterio ir būdo bruožus, talentus ir resursus, vyraujančias mintis ir jausmus, t.y. pažinti,  įvardyti, „prisijaukinti“ ir integruoti įvairiausius mūsų asmenybės aspektus;
  • prisiminti ir pagerbti žmones, palikusius gilų pėdsaką mūsų gyvenime, kurių savybės mus įkvepia, žavi, suteikia jėgų ir stiprybės;
  • pažinti energetinę savo esybės sandarą, giliau suvokti čakrų paskirtį ir prasmę, įsisąmoninti įvairias energijos rūšis (pvz., Reiki, spalvų vibracijas ir pan.) ir morfinius laukus;
  • mąstyti apie gyvenimo vertybes, mitologinius personažus, pažinti ir įsisąmoninti amžinuosius archetipus egzistuojančius kolektyvinėje pasąmonėje ir darančius įtaką visai  žmonijai.

Sielos koliažas – tai universalus meno terapijos metodas, padedantis:

  • geriau pažinti save,
  • „prisijaukinti“ ir integruoti įvairiausius savo asmenybės aspektus,
  • spręsti vidinius konfliktus ir egzistencines krizes,
  • orientuotis gyvenimo „kryžkelėse“, išgyventi virsmus ir priimti teisingus sprendimus,
  • gauti autentiškus atsakymus į iškilusius gyvenimo klausimus, susisiekti su vidiniu orakulu,
  • išgydyti vidinius skaudulius, sielos žaizdas, gyvenimo traumas,
  • transformuoti vidinius kompleksus, energetinius blokus,
  • išlaisvinti kūrybiškumą, originalumą, individualumą,
  • kurti nuostabius darbus, turinčius išliekamąją meninę vertę,
  • prasmingai ir nuotaikingai susitikti su savimi ir bendraminčiais kūrybinėje erdvėje.

Jei susidomėjote „Sielos koliažu“ ir norėtumėte patys išbandyti šį metodą, prašome rašyti adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Seminarų fotografijas ir dalyvių sukurtus „šedevrus“ kviečiame žiūrėti fotogalerijoje.

Prakalbinkite sielą vaizdiniais! Padovanokite sau kelionę po vidinį pasaulį!
P.S. Į seminarą kviečiame ir VYRUS! Juk kūryba, menas ir meditacija  ne vien tik moteriškas monopolis .