Item Content Class

Bohemiški savaitgaliai su Sigute Ach

Bohemiški savaitgaliai su Sigute Ach

Sigutė Ach – garsi dailininkė, rašytoja ir iliustratorė – „Deivės pasaulio“ kvietimu veda stebuklingus kūrybiškumo ugdymo, saviraiškos ir meno renginius, originalias tapybos ir dailės pamokas, skirtas įvairiausių profesijų žmonėms. Šie seminarai skirti smalsiems ir atviriems ieškotojams, kurie bent kartą gyvenime (galbūt slapta ) svajojo apie menininko kelią, bohemišką gyvenimo būdą, laisvą saviraišką, tačiau… taip ir neišdrįso (o gal ir išdrįso!) paimti teptuko į rankas. Norint dalyvauti šiose meno misterijose nereikalingas joks išankstinis pasiruošimas, dailės gebėjimai, mokėjimas piešti ar tapyti. Užtenka vien tik Jūsų noro, humoro jausmo ir nusiteikimo eksperimentuoti!   

Seminarų metu keletą dienų pasineriame į meno pasaulį, prisiliečiame prie įvairių jo formų: dieną mokomės specialių dailės ir tapybos technikų, vakare „pamaitiname“ sielą vaizdais – gilinamės į kino meną. Sąmoningas retų kino filmų žiūrėjimas draugų ir bendraminčių rate – gurmaniškas malonumas, naudojamas netgi šiuolaikinėje psichoterapijoje (ypač ontopsichologijoje) ir yra vadinamas „sinemalogija“ (angl. cinema – kinas, gr. logos –mokslas). Filmų repertuaras parenkamas pagal seminaro pobūdį (pvz., seminare „Spalvotos misterijos“, tapydami ikonas ant medžio lentos, žiūrėjome A. Tarkovskio sukurtus šedevrus); filmų peržiūra, jų analizė ir interpretacija padeda nukreipti kūrybinį procesą tam tikra linkme.

Sigutės Ach vedamuose seminaruose tvyro stebuklinga, beveik magiška atmosfera: meditacija, tapymas (arba akvarelės liejimas), širdingi pokalbiai, dvasiniai ritualai, filmų peržiūra, pasivaikščiojimai gamtoje persipina tarpusavyje. Čia kiekvienam užtenka Sigutės-fėjos dėmesio, patarimo ir palaikymo – neretai, paėmusi teptuką į rankas, mūsų „beišsiritančius“ paveikslus keliais meistriškais potėpiais ji  paverčia tikrais meno kūriniais.

Kiekvienas dailės pleneras baigiasi paroda, sukurtų darbų ekspozicija, realiu įrodymu, jog prisilietimas prie stebuklo įvyko!

Štai ką apie tokius renginius rašo pati Sigutė:

„Tikriausiai tai bus kelionė. Bet dar tuo pačiu ir pokalbis. Dar šventė, būtinai šventė.
 Mus lydės spalvos, teptukai, žvakės. Būsime pakylėti, būtinai šiek tiek sparnuoti. Nutiks stebuklas, nes kūryba – tai burtai.
Taigi suplaksime koktelį iš ryto rūko, laužo šilumos, dažų kvapo, teptukų švelnumo...
Na ką aš galiu pasakyti? Juk aš – dailininkė...Tiesiog atversiu duris į savo pasaulį ir lauksiu jūsų visa širdimi.
Bet kurio kūrinio laukiu lyg mylimojo, lyg šventės – spėlioju, koks jis bus? Mūsiškiai bus stebuklingi, ypač todėl, kad šiek tiek bursime.
Bandysim įpūsti gyvybę ne tik teptukais, dažais, bet ir savo energija, tikėjimu, iracionalumu.
Svarbiausia šiame rituale tai, kad, kaip ir meilėje,  – nieko nereikia mokėti.
Atėjus laikui pati įkvėpimo upė apkabina savo tėkme ir belieka pasiduoti jos srovei.
Keliauti be tikslo, tik su noru, atsivėrimu ir tikėjimu.“

Kviečiame visus, kuriems suvirpėjo širdis! Kadangi tokių renginių organizavimas – kruopštus ir daug darbo reikalaujantis procesas, apie savo pageidavimus prašome pranešti iš anksto. Susidarius „menininkų“ grupei, seminaras tikrai įvyks!

Dėmesio: kreipinys į tautą
Jeigu žinote jaukią, ramią ir nuošalią sodybą  gamtoje , kurią būtų galima išsinuomoti tokio pobūdžio seminarams, labai prašome pasidalyti šia informacija!
„Deivės pasaulis“ ieško „seminarų namo“ gamtoje
(komforto sąlygos gali būti minimalios).
Laukiame Jūsų žinučių ir skambučių!
(Tel. 8 686 04860 Dalia).