Levandos kelias 2001 m.
   Kiotas, Japonija 2001 m.    Kruizas Nilu 2006 m.    

Vandenų žygis Dzūkijoje 2006 m.   Kruizas Nasero ežeru 2007 m.    

Žemyninė Graikija ir Kreta 2007 m.   Egipto dykumos ir oazės 2008 m.

Vandenų žygis Aukštaitijoje 2009 m.   Tunisas-Libija 2009 m.

„Nilas – dievų upė“
Kruizas Nasero ežeru, 2007 m.

2007-ųjų lapkritį su kolegų grupe keliavome po Viršutinį Egiptą: nuo Kenos miesto iki pat pietinės Egipto sienos su Sudanu, einančios Nasero ežeru Nilo aukštupyje. Šios kelionės programą kūrėme ir planavome dvejus metus kelionės maršrutas, kaip visuomet, buvo unikalus. Daugelio savo ekspedicijų po pietų Egiptą ir Nubijos kraštą metu, su keisčiausiais, o kartais ir ir pavojingiausiais nuotykiais „atradusi“ piečiausias Egipto šventyklas, išgelbėtas iš Nasero ežero dugno UNESCO pastangomis, nusprendžiau tas stebuklingas ir atkampias Egipto vietas, neprieinamas „paprastiems mirtingiesiems“, parodyti draugams.

Surengti kruizą Nasero ežeru keblus darbas netgi patyrusiems kelionių organizatoriams! Visų pirma todėl, kad tai atkampiausia Egipto vieta, gerokai nutolusi nuo Hurgados (apie 800 km). Nasero ežeras prasideda nuo didžiosios Nilo užtvankos ties Asuanu piečiausiu Egipto miestu ir tęsiasi kaimyniniame Sudane. Kita priežastis, dėl kurios turistai dažniausiai net nežino apie šį maršrutą Nasero ežeru plaukioja tik penki kruiziniai laivai. Tai nacionalinio parko teritorija, kurioje laivyba yra griežtai ribojama. Todėl vietos kruiziniuose laivuose būna išpirktos keleriems metams į priekį, jais keliauja tikri Egipto fanai, žinovai ir mylėtojai.

Mūsų grupė pradėjo kelionę Hurgadoje. Pirmą dieną praleidome Raudonojoje jūroje giluminis nardymas yra puikiausias būdas akimirksniu „persijungti“ į atostogų ritmą. Iki soties atsigėrę šviežių apelsinų ir mangų sulčių (ir pasiėmę jų atsargų su savimi ), prisivalgę vaisių, apsmilkyti „mobchara“ tradiciniais egiptietiškais smilkalais, nubaidančiais šėtonus, arabiškai vadinamus šaitan (1, 2 pav.), patraukėme pietų kryptimi į Kenos miestą, kur aplankėme Denderos šventyklą, skirtą deivei Hator. Denderos šventykla vienintelis keturių aukštų tokio pobūdžio statinys, išlikęs nuo senovės Egipto laikų.


Į titulinį