Item Content Class

Renginiai Imonems deives clip image001
Dante Gabriel Rossetti „Prozerpina“

DEIVĖS KIEKVIENOJE MOTERYJE

„Deivės yra metafora, šventa vidinio pasaulio figūra, vaizdinys ir simbolis, kalbantis tiesiai mūsų psichikai, sujungdamas mūsų sąmoningą protą ir pasąmonę. K. G. Jungas tikėjo, kad gydymas vyksta kontempliuojant simbolius, kylančius iš pasąmonės: simboliai tarsi tiltas sujungia kūną, protą ir sielą per kūrybinę vaizduotę. Mes turime gerbti mums pasirodančius simbolius, kadangi jų padedama pasąmonė visiškai atsiskleidžia. Mums reikalingi mitai ir istorijos apie dievus ir deives, kadangi jie maitina sielą.“

Michael Babcock „Susan Seddon Boulet. The Goddess Paintings“

Seminaro temos:

  • graikų/romėnų mitologija,
  • moterų psichologija,
  • K. G. Jungo archetipinė psichologija,
  • aurasoma ir mokymas apie spalvas.

Kodėl vienos moterys vertina santuoką ir vaikų auginimą, o kitos renkasi vienišą ir nepriklausomą gyvenimą bei karjeros siekimą? Kodėl vienos yra aktyvios visuomenininkės, logiškai mąsto ir kryptingai juda savo tikslų link, o kitos vadovaujasi intuicija ir meditacinėje tyloje gilinasi į vidinio pasaulio labirintus? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų visi kartu pabandysime rasti atsakymus seminare „Deivės kiekvienoje moteryje“.

Deivės – tai galingos archetipinės energijos, pasaulio istorijoje žinomos kaip mitologinės būtybės, formuojančios mūsų gyvenimą, veikiančios elgesį, jausmus ir mąstymo būdą. Kiekvienos moters (ir vyro!) sieloje gyvena ištisas dievų ir deivių panteonas. Kuo moteris sudėtingesnė, tuo daugiau archetipų pasireiškia jos gyvenime. Šių deivių pažinimas padeda moteriai geriau suprasti save ir savo santykius su aplinkiniais žmonėmis – vyrais, moterimis, tėvais ir vaikais. Pažinusios šiuos universalius dėsnius, mes galime sąmoningai pasirinkti, kurias deives aktyvuoti ir ugdyti savyje, o kurias nugalėti ir transformuoti.

Visais laikais, visose istorijos peripetijose moterys stengėsi būti savo gyvenimo herojėmis. Kelionė per mitus ir legendas padeda įsisąmoninti mūsų vidinę realybę, pažadina tikrąją prigimtį, snaudžiančias jėgas, talentus ir gebėjimus. Seminaro metu keliausime po graikų ir romėnų mitologiją, gyvuojančią žmonių sąmonėje jau daugiau kaip 3000 metų, tačiau gyvai ir šiuolaikiškai atspindinčią dabartinio žmogaus gyvenimą. Medituodami ir pasitelkdami valdomos vaizduotės techniką bendrausime su mumyse slypinčiomis deivėmis, semsimės iš jų išminties, jėgų ir įkvėpimo. Kiekvieną užsiėmimų dieną rinksimės spalvinguosius aurasomos buteliukus, atspindinčius mūsų vidinės kelionės žemėlapį.

„Deivės kiekvienoje moteryje“ – tai laikas ir erdvė pagarbinti deivę ir moterį savyje.

Seminaro nauda organizacijai:

  • Dalyviai susipažins su Vakarų civilizacijos ištakomis – graikų/romėnų kultūra ir mitologija. Antikinio pasaulio dievų ir deivių panteonas – savotiška psichoterapinė mąstymo sistema – atspindi šiuolaikinių žmonių ir jų gyvenimo scenarijų įvairovę (tipologiją) bei vidinius psichinius procesus.
  • Dalyviai išmoks naudoti informaciją apie archetipinę psichologiją gilesniam savęs ir aplinkinių žmonių pažinimui, meno kūrinių (dailės, muzikos, filmų, mados ir aplinkos apipavidalinimo) suvokimui.
  • Gebėjimas atpažinti aplinkinių žmonių archetipus leidžia giliai ir iš esmės suprasti žmones, jų charakterį, temperamentą, stipriąsias ir silpnąsias vietas, tinkamumą tam tikriems darbams ir profesijoms, tarpusavio suderinamumą, galimas elgesio reakcijas ir konfliktines sritis. Šis žinojimas yra itin svarbus visų sričių specialistams, dirbantiems vadovaujamąjį darbą arba nuolat bendraujantiems su žmonėmis.

Seminaro trukmė:

14 akademinių valandų (2 dienos).

Galimas dalyvių skaičius:

10 –25 žmoniės.

Seminaro programa:

  • Kelionė į mitologiją – būdas pažinti savo vidinį pasaulį.
  • Deivės – archetipinės moters sielos dalys.
  • Senovės Graikų dievų atspindys šiuolaikinės moters gyvenime.
  • Pirmoji deivių grupė – skaisčios ir nepriklausomos deivės:
    - Artemidė (Diana) – medžioklės ir mėnulio deivė,
    - Atėnė (Minerva) – išminties deivė, moteris–strategė, tėvo duktė,
    - Hestija (Vesta) – šventyklos deivė, židinio kurstytoja.
  • Antroji deivių grupė – pažeidžiamos deivės:
    - Hera (Junona) – santuokos deivė, moteris–žmona,
    - Demetra (Gerera) – derliaus deivė, moteris–motina,
    - Persefonė (Prozerpina) – požemio karalystės valdovė, moteris–duktė.
  • Alcheminė deivė – Afroditė (Venera): - grožio ir meilės deivė, - kūrybiška moteris ir meilužė.
  • Kuri deivė laimi auksinį obuolį Jūsų gyvenime?
  • Moteris – savo gyvenimo herojė.

Lektorė:

Dalia Braziulytė–El Amary – psichologė, sertifikuota Aura–Somos® spalvų terapijos dėstytoja ir konsultantė, aromaterapeutė, Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, giluminio nardymo meistrė.

15 metų Dalia konsultuoja ir veda seminarus spalvų terapijos temomis Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje ir Vidurinėje Azijoje. Ji nuolat atnaujina žinias Anglijoje, Šveicarijoje, Skandinavijos šalyse, yra sertifikuota „Art & Science International Academy of Colour Technologies“ (Didžioji Britanija) aukščiausiosios kvalifikacijos konsultantė ir dėstytoja bei „Aura-Soma Products Ltd.“ atstovė Lietuvoje.

11 metų Dalia dirba aromaterapijos srityje, yra baigusi aromaterapijos instituto „The Fragrant Studies International“ (Anglija) praktikų rengimo programą ir aromakosmetologijos kursą; aromaterapijos instituto „The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy“ (Anglija) aromaterapijos ir Rytų medicinos kursą; klinikinę aromaterapiją studijavo Provanse (Prancūzija) pas eterinių aliejų konsultantus Rhiannon ir Bob Harris, parfumerijos meno mokėsi pas Janą Kušmireką (Anglija) bei „Galimard“ parfumerijos kompanijoje Grase (Prancūzija). Nuo 2001 m. yra „NAHA – Nacionalinės Amerikos holistinės aromaterapijos asociacijos“ narė, daugelio seminarų, konferencijų ir mokymo programų Baltijos šalyse organizatorė, kompanijos „The Fragrant Earth Co. Ltd.“ atstovė Lietuvoje.

15 metų Dalia studijuoja Rytų kultūrą ir filosofiją, yra Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, veda seminarus ir praktikų rengimo kursus, yra Karuna® Reiki programos koordinatorė Baltijos šalyse. Šio japonų filosofijos, gydymo ir savireguliacijos metodo mokėsi pas žymiausius minėtos srities specialistus: Annette Zillo Larsen (Danija), Jeleną Oboriną (Latvija), William Lee Rand (JAV), Frank Arjava Petter (Vokietija), Chiyoko Yamaguchi („Jikiden Reiki Kenyukai“ mokykla, Japonija).

Psichologijos srityje Dalios specializacija — sisteminė šeimos terapija pagal B. Helingerį – šį metodą studijuoja Vokietijoje ir praktikuoja 8 metus, konsultuoja ir veda seminarus. Dar viena Dalios veiklos sritis – archetipinė psichologija ir mitologija. Lydėdama klausytojus per graikų, romėnų, Egipto mitologijos legendas, supažindindama su senovės kultūrų Dievais ir Deivėmis, Dalia padeda susivokti šiuolaikinio gyvenimo peripetijose, pažinti savo archetipus ir žmonių tipologiją.

„Manyčiau, kad mano pašaukimas psichologijoje – atskleisti ir parodyti žmonėms jų unikalią savastį ir nepakartojamą grožį, kurį galima išvysti spalvų, aromatų, bei pasaulio mitologijos veidrodyje. Savo darbo stilių apibūdinčiau kaip spalvingai-aromatingai-provokuojančiai-ekstravagantišką, kadangi žmogaus pažinimui ir ugdymui taikau spalvų psichologijos, aromaterapijos, archetipinės psichologijos, graikų, romėnų ir Egipto mitologijos, meditacijos bei energetikos metodus“, – sako Dalia.