Item Content Class

Renginiai Imonems Anatomija clip image002
Ogiustas Rodenas „Katedra“

BENDRAVIMO ANATOMIJA:
VYRAS IR MOTERIS. TėVAI IR VAIKAI

„Suprasti Meilės Dėsnius – tai išmintis. Laikytis jų su meile – tai nuolankumas“.

Bertas Helingeris

šeimos terapija pagal Bertą Helingerį

Seminaro metu pristatomas avangardinis sisteminės šeimos terapijos metodas – šeimos konsteliacija – leidžiantis išvysti paslėptą šeimos tarpusavio santykių dinamiką ir problemų priežastis. Šį mokslą sukūrė Bertas Helingeris (g. 1925 m.) – mūsų laikų genijus, vokiečių kilmės misionierius, vėliau atsisakęs dvasininko kelio ir tapęs psichoterapeutu. Šeimos konsteliacija – tai dvasinis mokymas ir gyvenimo filosofija, naujas požiūris į senus kaip pasaulis dalykus: meilę, šeimą, žmonių tarpusavio santykius ir gyvenimo prasmę. Užsiėmimų metu gilinamės į žmonių tarpusavio santykius valdančius dėsnius, atskleidžiame paradoksalias ir šokiruojančias tiesas apie meilę tarp vyro ir moters, tėvų ir vaikų, brolių ir seserų, giminės narių, tautos ir jos atstovų, gyvųjų ir mirusiųjų.

Sisteminiai šeimos tarpusavio santykių dėsniai yra universalūs ir „neapskundžiami“ – kaip fizikos, chemijos dėsniai ar šalies įstatymai. Jie veikia mūsų santykius nepriklausomai nuo to, žinome apie juos ar ne. Šių taisyklių nežinojimas ir nepaisymas dažniausiai baigiasi asmeninėmis krizėmis, konfliktinėmis situacijomis, šeimos dramomis ir tragedijomis.

Meilė – tarsi upė, gali saugiai tekėti, kai turi savo vagą ir krantus – žmonių tarpusavio santykių dėsnius ir tvarką. Seminaro metu susipažinsime su vyro ir moters bei tėvų ir vaikų bendravimo ypatumais pagal sisteminės Berto Helingerio šeimos terapijos mokymą.

Seminaro nauda organizacijai:

  • Seminaras rekomenduotinas įvairių profesijų atstovams, kurių veikla yra susijusi su bendravimu, aptarnavimo sfera, mokymais, žmonėmis (klientais, interesantais, pacientais, studentais, mokiniais ir pan.). Ši programa jau pelnė populiarumą pedagogų, psichologų, socialinių darbuotojų ir kt. tarpe.
  • Dalyviai susipažins su pagrindiniais dėsniais, veikiančiais žmonių tarpusavio santykius šeimoje ir partnerystėje, išmoks juos praktiškai pritaikyti gyvenime: bendraujant su klientais, interesantais ir kolegomis, sprendžiant konfliktines situacijas, konsultuojant, pedagoginiame darbe ir, žinoma, savo šeimoje.
  • Sisteminių šeimos tarpusavio santykių dėsnių žinojimas – tai puiki profilaktika, apsauganti nuo asmeninių egzistencinių krizių, depresijos, psichosomatinių susirgimų, vidinės tuštumos jausmo. Šio mokymo kontekste žvelgiame į kiekvieną atskirą žmogų kaip į visumos (šeimos, giminės, kolektyvo) dalį, todėl imame geriau suprasti save, savo artimuosius, draugus, kolegas, klientus ir interesantus.

Seminaro trukmė:

6 akademinės valandos (1 diena).

Galimas dalyvių skaičius:

10–30 žmonių (organizacijai pageidaujant ir vedant seminarą per mikrofoną dalyvių skaičius neribojamas).

Seminaro Programa:

1 dalis. „Vyras ir moteris“:

  • meilė ir ryšys;
  • šeima, jos pagrindas;
  • pavyduliavimas ir jo priežastys;
  • skyrybų anatomija;
  • meilės trikampiai ir neištikimybė;
  • nevedę vyrai, netekėjusios moterys; 
  • bevaikės šeimos;
  • buvusių santuokų ir partnerių santykis su dabartine šeima;
  • kur veda santuoka?

2 dalis. „Tėvai ir vaikai“:

  • meilės dėsniai tarp tėvų ir vaikų;
  • šeimos hierarchija;
  • brolių ir seserų bendravimo ypatumai, jų teisės ir pareigos;
  • įvaikinimo tema: biologiniai tėvai ir įtėviai;
  • įvaikintų vaikų auklėjimo specifika;
  • asmeninė sąžinė ir grupinė sąžinė;
  • ištikimybė giminei;
  • palikimo klausimas;
  • kartų tarpusavio santykiai ir teisė priklausyti giminei.

Seminare planuojamos teorinės paskaitos, pratimai ir meditacijos, iliustruojančios B. Helingerio mokymą.

Lektorė:

Dalia Braziulytė-El Amary – psichologė, sertifikuota Aura-Somos® spalvų terapijos dėstytoja ir konsultantė, aromaterapeutė, Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, giluminio nardymo meistrė.

15 metų Dalia konsultuoja ir veda seminarus spalvų terapijos temomis Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje ir Vidurinėje Azijoje. Ji nuolat atnaujina žinias Anglijoje, Šveicarijoje, Skandinavijos šalyse, yra sertifikuota „Art & Science International Academy of Colour Technologies“ (Didžioji Britanija) aukščiausiosios kvalifikacijos konsultantė ir dėstytoja, bei „Aura-Soma Products Ltd.“ atstovė Liettuvoje.

11 metų Dalia dirba aromaterapijos srityje, yra baigusi aromaterapijos instituto „The Fragrant Studies International“ (Anglija) praktikų rengimo programą ir aromakosmetologijos kursą; aromaterapijos instituto „The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy“ (Anglija) aromaterapijos ir rytų medicinos kursą; klinikinę aromaterapiją studijavo Provanse (Prancūzija) pas eterinių aliejų konsultantus Rhiannon ir Bob Harris, parfumerijos meno mokėsi pas Janą Kušmireką (Anglija) bei „Galimard“ parfumerijos kompanijoje Grase (Prancūzija). Nuo 2001 m. yra „NAHA  – Nacionalinės Amerikos holistinės aromaterapijos asociacijos“ narė, daugelio seminarų, konferencijų ir mokymo programų Baltijos šalyse organizatorė, kompanijos „The Fragrant Earth Co. Ltd.“ atstovė Lietuvoje.

15 metų Dalia studijuoja Rytų kultūrą ir filosofiją, yra Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, veda seminarus ir praktikų rengimo kursus, yra Karuna® Reiki programos koordinatorė Baltijos šalyse. Šio japonų filosofijos, gydymo ir savireguliacijos metodo mokėsi pas žymiausius minėtos srities specialistus: Annette Zillo Larsen (Danija), Jeleną Oboriną (Latvija), William Lee Rand (JAV), Frank Arjava Petter (Vokietija), Chiyoko Yamaguchi („Jikiden Reiki Kenyukai“ mokykla, Japonija).

Psichologijos srityje Dalios specializacija — sisteminė šeimos terapija pagal B. Helingerį – šį metodą studijuoja Vokietijoje ir praktikuoja 8 metus, konsultuoja ir veda seminarus. Dar viena Dalios veiklos sritis – archetipinė psichologija ir mitologija. Lydėdama klausytojus per graikų, romėnų ir Egipto mitologijos legendas, supažindindama su senovės kultūrų Dievais ir Deivėmis, Dalia padeda susivokti šiuolaikinio gyvenimo peripetijose, pažinti savo archetipus ir žmonių tipologiją.

„Manyčiau, kad mano pašaukimas psichologijoje – atskleisti ir parodyti žmonėms jų unikalią savastį ir nepakartojamą grožį, kurį galima išvysti spalvų, aromatų bei pasaulio mitologijos veidrodyje. Savo darbo stilių apibūdinčiau kaip spalvingai-aromatingai-provokuojančiai-ekstravagantišką, kadangi žmogaus pažinimui ir ugdymui taikau spalvų psichologijos, aromaterapijos, archetipinės psichologijos, graikų, romėnų ir Egipto mitologijos, meditacijos bei energetikos metodus“, – sako Dalia.