„Jaunystės požiūriu gyvenimas yra begalinė ateitis; senatvės – labai trumpa praeitis.“
A. Šopenhaueris
„Nebandykite gyventi amžinai, jums nieko neišeis.”
Džordžas Bernardas Šo
Mieli kolegos!
Su geriausiais linkėjimais kviečiame Jus į seminarą
„GYVENIMO KRIZĖS KAIP VIDINIO AUGIMO GALIMYBĖS. V DALIS:
SENATVĖS ARCHETIPAI IR MIRTIES VIRSMAS“
kuris vyks Kaune, Spalvotoje palėpėje
birželio 7 d. (trečiadienį),
nuo 18 iki 22 val.
Šiuo seminaru užbaigsime paskaitų ir meditacijų ciklą apie esminius žmogaus gyvenimo virsmus – amžiaus ir socialinių pokyčių krizes, paprastai sukeliančias daug nerimo, įtampos, skausmo ir konfliktų kiekvieno žmogaus ir šeimos gyvenime. Bet kuris gyvenimo virsmas kartu yra ir transformacijos galimybė, natūrali iniciacija į naują būties etapą, mokanti mus naujos išminties, brandos, atsakomybės, suteikianti unikalią patirtį. Bandant išvengti virsmo – t.y. nežinios, skausmo, dramatiškų pokyčių, praradimų, vienatvės ir pan., arba įstrigus jo eigoje, žmogaus siela simboliškai sako „Ne“ gyvenimui ir pasilieka šiame lemtingame transformacijos taške, kuriame tarsi sustoja laikas, „užšąla“ milžiniška gyvybinės energijos dalis, taip reikalinga mūsų gyvenimui „čia ir dabar“. Sukaupęs ištisą neišgyventų virsmų kolekciją žmogus nebejaučia gyvenimo džiaugsmo, vengia naujovių, egzistuoja tarsi sapne, gyvena praeities prisiminimais, arba slepiasi kompensacinėse fantazijose apie ateitį, kuri galbūt niekuomet ir neateis... Krizių psichologija – tai specifinė psichologijos mokslo sritis, tyrinėjanti esminius žmogaus gyvenimo virsmus ir mokanti juos prasmingai išgyventi, t.y. tekėti su gyvenimu.
Šiame penktajame krizių psichologijos seminare gilinsimės į žmogaus gyvenimo užduotis, išbandymus ir virsmus, išgyvenamus senatvėje ir gyvenimo pabaigoje. Nors Europa nenumaldomai sensta, tačiau šiuolaikinėje mūsų kultūroje senatvė ir mirtis yra nerašytas tabu – vengiama ir nepopuliari tema. Išorinis jaunystės kultas, infantiliška visuomenė ir paviršutiniškos vertybės formuoja įsigalėjusį stereotipą, pagal kurį stengiamės gyventi ir elgtis taip, tarsi senatvės ir mirties išvis nebūtų. Todėl daugumai susidūrimas su senatve ir mirtimi – savo arba artimų žmonių – tampa dideliu sukrėtimu ir sunkiai įveikiama krize. Apie gyvenimo modelius senatvėje, šio periodo pamokas, užduotis, išbandymus ir virsmus kalbėsime šiame seminare. Atvirai ir be užuolankų pažvelgsime į mirties fenomeną, bene labiausiai išlyginantį skirtumus tarp žmonių kilmės, gyvenimo istorijos ir socialinės klasės - juk neginčijamas faktas, kad kada nors mirsime visi be išimties. Kita vertus, šis paskutinis žmogaus gyvenimo periodas ir virsmas negailestingai tiksliai atspindi viso nugyvento gyvenimo kokybę arba... visišką jos nebuvimą. Aptarsime būdus ir priemones, padedančias išgyventi šį svarbų perėjimą savo ir artimųjų gyvenime.
Į SEMINARĄ KVIEČIAME
- visus drąsius ir sąmoningus žmones, pasiruošusius „gyventi pilnai ir mirti be baimės“ (kaip mokė senovės graikai Eleusino misterijose),
- tuos, kuriuos senatvės ir mirties tema ypatingai baugina,
- kolegas, priskiriančius save senjorų amžiaus grupei,
- besirūpinančius senstančiais tėvais ir artimaisiais,
- slaugančius sunkius ligonius,
- jaunimėlį, kuris neabejotinai kada nors pasens ir numirs – būkite išmintingi ir pasinaudokite jau sukaupta patirtimi tų, kurie ėjo gyvenimo keliu prieš Jus!
- visus, stovinčius gyvenimo kryžkelėse, ieškančius savo buvimo prasmės, norinčius suvokti ir įprasminti jau išgyventus virsmus ir pasirinkimus,
- kviečiame aurasomos studentus, norinčius pagilinti savo spalvų simbolikos žinias, susipažinti su spalvų poveikiu ir jų reikšme įvairiais žmogaus gyvenimo raidos etapais.
- Pasidalinkime patirtimi, mokykimės gyventi sąmoningai, švęskime gyvenimą visose jo apraiškose! Naujokų dėmesiui: kviečiame prisijungti bet kuriame virsmų psichologijos užsiėmime – tam nereikia jokio išankstinio pasiruošimo.
Seminaro programa
- Meditacija: „Numirk prieš tai, kai numirsi.“ (Angelijus Silezietis)
- Senatvės svarba, pamokos ir užduotys.
- Senatvinės ligos ir negalavimai. Jų prasmė ir simbolika.
- Senatvės archetipai – kokį senatvės modelį pasirinksime?
- Senatvės ritualai ir meditacijos.
- Mirties fenomenas šiuolaikinėje visuomenėje.
- Tabu ir iliuzijos, susijusios su mirties tema Vakarų pasaulyje.
- Sąmoningas požiūris į mirtį.
- Savižudybė ir eutanazija.
- Tanatologija – mokslas apie mirtį.
- Mirties proceso etapai.
- Pomirtinės krizės.
- Mirtis dvasiniu požiūriu.
- Mirties ritualai – pagalba išeinantiesiems ir juos palydintiems.
- Mirtis... įprasminanti gyvenimą.
KALBĖSIME APIE ŠIUOS EKVILIBRIUMUS
B0 | B1 | B10 | B11 | B13 | B15 | B16 | B44 | B48 | B50 | B56 | B78 | B79 | B91 | B100 | B103 | B108 |
Investuokite į savo gyvenimo kokybę, padovanokite sau prasmingą ir ekstravagantišką vakarą, kurį prisiminsite ilgai!
Seminaro LAIKAS
- Seminaro pradžia – birželio 7 d. (trečiadienį), 18 val.
- Planuojama užsiėmimo trukmė – iki 22 val.
Seminaro dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija.
Laukiame Jūsų!
INFORMACIJA IR IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA:
+370 686 04860 (Dalia),
El. paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.