Item Content Class

Kodėl verta pažinti arhetipus?

„Mitai yra universalūs ir laikui atsparūs pasakojimai, atspindintys ir formuojantys mūsų gyvenimą; mitiniai pasakojimai mums primena, ką reiškia būti žmogumi.“

Margaret Atwood

 

  • Vienas pimųjų K. G. Jungo mokinių Fritz Kunkel teigė, kad mitologijos studijos — tai būdas greičiausiai pažinti žmogaus psichologiją.
  • Archetipų žinojimas padeda visybiškai, iš esmės suvokti save, suprasti savo vidinius išgyvenimus, poelgius ir įvairiausias gyvenimo peripetijas.
  • Žinant vyraujantį savo archetipą — stipriąsias ir silpnąsias jo puses tampa žymiai lengviau ugdyti talentus ir vengti klaidų.
  • Archetipų žinojimas padeda geriau suprasti sau svarbius žmones — artimuosius, draugus, priešus, bendradarbius ir klientus, prognozuoti jų elgesį, aktyvuoti teigiamas žmonių savybes, išvengti konfliktų ir problemų.
  • Kadangi archetipai pasireiškia ne tik asmeniniame žmonių gyvenime, bet ir kolektyviniu mastu: visuomenėje, šalyje, kiekvienoje istorinėje epochoje, šių mitologinių scenarijų žinojimas suteikia unikalią galimybę suprasti bendruomenę veikiančius kolektyvinius procesus, juos prognozuoti ir, esant reikalui, koreguoti.
  • Archetipai — tai energijos modeliai struktūruojantys mūsų gyvenimą nuo kūno konstitucijos, polinkio sirgti tam tikromis ligomis iki gyvenimo scenarijaus ir sielos virpesių. Jie visuomet buvo, yra ir bus. Jokia gyva (ir negyva) būtybė negali išvengti šių globalinių jėgų įtakos.
  • Archetipų ir mitologijos nežinojimas neišlaisvina nuo jų poveikio. Atvirkščiai — nesąmoningai susitapatinęs su archetipu, žmogus be pasirinkimo įkūnija tą gyvenimo scenarijų, t.y. tarsi troleibusas ar tramvajus ima riedėti ribotu, iš anksto nulemtu maršrutu (dažniausiai tragedijos link).
  • Mitologijos žinios nuo senų senovės buvo prilyginamos Dievų mokslui, į kurį būdavo pašvęsti tik aukštą sąmoningumo, etikos ir moralės lygį pasiekę žmonės. Todėl archetipų studijos — tai „dvasios aristokratams“ skirta gurmaniška prabanga.
  • Ir pagaliau, mitologijos žinojimas — būtinas išsilavinusio žmogaus bruožas. Juk mitologija — tai visų Žemėje egzistavusių civilizacijų kultūrinis lobynas, savotiškos Akašos chronikos, kuriose saugoma kolektyvinė patirtis. Pasinaudokite galimybe prisiliesti prie šio lobyno, atverkite sau dvasinius senovės pasaulio lobius — jie vis dar laukia mūsų šventyklose!