Item Content Class

Aura Soma spalvos clip image002

SPALVŲ PASAULIS

Šiame skyrelyje pateikiami pagrindinių Aura-Somos® sistemoje naudojamų spalvų  aprašymai:

  1. atitikmuo su žmogaus energetine čakrų sistema,
  2. padėtis kūne,
  3. jų veikiamos endokrininės liaukos, kūno organai ir  sistemos,
  4. poveikis žmogaus psichiniams procesams, elgesiui ir įvairioms gyvenimo situacijoms.

Raudona

  1. pirmoji,  pagrindinė, čakra — Muladhara;
  2. pėdos, kojos, klubai, stuburo apačia;
  3. inkstai, antinksčiai, kraujotakos sistema, kaulai ir sąnariai;
  4. pagrindinės temos: energija, įsižeminimas, materiali gyvenimo pusė (pinigai, maistas, saugumas).

Raudona spalva — tai labiausiai stimuliuojanti vibracija iš viso spalvų spektro. Mūsų reakcija į raudoną spalvą rodo mūsų santykį su pačiu Gyvenimu ir esminiais instinktais: kovą už būvį, seksualumą, agresiją, pasiaukojančią meilę ir drąsą gyventi.

Žmones, mėgstančius raudoną spalvą, galima apibūdinti kaip „revoliucionierius“ ir „pionierius“ — aktyvias, ekspansyvias, iniciatyvias asmenybes, einančias nepramintais keliais ir sunkiai telpančias į nusistovėjusias gyvenimo normas. Raudonas žmogus dažniausiai pasižymi tvirtu fiziniu kūnu, yra judrus ir ištvermingas, seksualus ir emocionalus, nemėgsta rutinos, žavisi nuotykiais ir gyvenimo permainomis. Stokodamas šviežių įspūdžių, gali sukelti „audrą stiklinėje“ išjudinančią situaciją. Kraštutiniu atveju gali būti ūmus, greitai užsiplieskiantis, netgi agresyvus, tačiau kartu ir pasiaukojantis, mylintis, savarankiškas.

Raudonos spalvos pasirinkimas gali reikšti ir reakciją į susiklosčiusią gyvenimo situaciją: sunkų, varginantį darbą, nesaugumo būseną, finansines problemas, nuovargį, tramdomą pyktį arba įsimylėjimą! Galbūt atėjo laikas įvykdyti revoliuciją, kažką iš esmės pakeisti savo gyvenime, duoti atkirtį skriaudėjams ir rasti būdą konstruktyviai panaudoti savo pyktį.

 

Rausva, rožinė

  1. reprodukcinė (lytinė) sritis. Pirmoji čakra — Muladhara;
  2. lytiniai organai, gimda, hormoninė sistema;
  3. pagrindinės temos: besąlyginė meilė, globa, kūrybiškumas.

Rožinė spalva — tai šviesus raudonos spalvos atspalvis, arba „nušvitusi aistra“, besąlyginė meilė. Mūsų reakcija į rožinę spalvą atspindi santykį su savo „Brangenybe“: kiek galime save besąlygiškai priimti ir mylėti, kiek galime atsiverti tarpusavio santykiams ir švelnumui. Rožinė spalva — tai moteriškumo archetipas, rodantis mūsų santykius su mama.

Žmonės, mėgstantys rožinę spalvą, dažniausiai būna romantikai, idealistai, estetai ir perfekcionistai (švelnūs kitiems, tačiau sunkiai galintys pakęsti savuosius trūkumus). Rožinė asmenybė vertina tvarkingą, inteligentišką aplinką, kultūringą bendravimą, neįsivaizduoja savo gyvenimo be meilės ir romantikos. Kraštutiniu atveju galimas „išmoktas bejėgiškumas“: rožinis žmogus yra linkęs pasiaukoti dėl aplinkinių gerovės ir nesuvokia savo vidinės tvirtybės. Ši savybė daro žmogų priklausomą nuo aplinkinių nuomonės ir vertinimo. Rožiniai žmonės trokšta būti „geri“ ir mylimi (kartais net vidinės ramybės kaina). Rožinės moterys neretai būna per daug kritiškos savo išvaizdai, atkakliai siekia tobulybės, taip tikėdamosi pelnyti daugiau meilės ir švelnumo. Įkyrus ir perdėtas savo kūno „kankinimas“ įvairiomis dietomis, plastinėmis operacijomis arba drastiškomis kosmetinėmis procedūromis dažniausiai slepia vidinės tuštumos ir menkavertiškumo jausmą. „Neprivalau būti tobula. Užtenka būti tiesiog gerai“, — moko rožinė spalva.

Rožinės spalvos pasirinkimas gali reikšti švelnumo ir meilės poreikį, būtinumą priimti save su visais trūkumais ir privalumais, apsupti besąlygine meile. Ši spalva transformuoja psichologinį skausmą ir nusivylimą. Rožinė spalva yra ypač svarbi moterims ir merginoms, nes moko priimti vidinį moteriškumą.

 

Oranžinė

  1. antroji, kryžkaulio, čakra — Svadhistana (Charos centras);
  2. pilvas, apatinė liemens dalis;
  3. lytiniai organai, kiaušidės, sėklidės, prostata, šlapimo pūslė;
  4. pagrindinės temos: kūrybiškumas, seksualumas, išmintis.

Oranžinė spalva — tai „durys“ į eterinį kūną, todėl dažnai atspindi žmogaus išgyvenamą stresą, traumuojančius įvykius arba tiesiog daugybę permainų, su kuriomis nebepajėgiama susidoroti. Oranžinės spalvos pasirinkimas gali būti „pavojaus“ signalas, pagalbos prašymas, reikalaujantis greito reagavimo ir problemos sprendimo. Ši spalva skatina dažnesnį kvėpavimą ir katarsį — nuslopintų emocijų ir reakcijų išreiškimą, todėl gali sukelti juoko priepuolius arba ašaras. Tokių jausmų proveržio bijoti nereikia, nes tai tiesiog būdas išleisti viduje susikaupusią įtampą.

Jei oranžinė spalva vyrauja žmogaus pasirinkime daugelį metų (tai pasitaiko gana retai), tokį asmenį galima apibūdinti kaip „kompanijos sielą“, didelių susibūrimų mėgėją, puikų masinių renginių organizatorių, mokantį atsisakyti asmeninių poreikių vardan visuotinės gerovės. Oranžinis žmogus dažniausia yra šiltas, spontaniškas, emocionalus, „kūniškas“ (mėgsta šokius, sportą, judrų gyvenimo būdą). Kraštutiniu atveju, ypač išgyvenant stresą, galimos  isteriškos reakcijos, karštakošiški poelgiai.

Geltona

  1. trečioji, saulės rezginio, čakra — Manipura;
  2. saulės rezginys, viršutinė liemens dalis;
  3. virškinimo sistema, skrandis, kasa, nervų sistema ir oda;
  4. pagrindinės temos: įgytos žinios, asmeninė valia.

Geltona spalva — racionali ir kryptinga, padedanti susikaupti, apsispręsti, nugalėti baimes ir blaškymąsi, gerinanti atmintį ir mąstymo gebėjimus. Mūsų reakcija į geltoną spalvą atspindi mūsų požiūrį į tvarką, struktūrą, logiką ir gyvenimo džiaugsmą.

Žmonės, mėgstantys geltoną spalvą, dažniausiai būna racionalios, logiškos asmenybės, pasižyminčios aukštu intelektu, gera atmintimi, išlavintu mąstymu ir vadybininko talentu. Geltoni žmonės gerai supranta skaičių (finansų) ir įstatymų pasaulį, yra valingi, disciplinuoti, moka planuoti savo veiklą, todėl dažnai užima atsakingas pareigas, dirba vadovaujantį darbą. „Šešėlinė“ geltonos spalvos pusė gali reikšti nerimą ir įtampą, patiriamą viduje, tačiau slepiamą išorėje. Ilgalaikis stresas gali sukelti nervų sistemos jautrumą ir nerimo somatizaciją, pasireiškiančią skrandžio ir virškinimo sistemos sutrikimais, būdingais geltonai asmenybei. Daugiametė nerimo somatizacija gali pasireikšti odos ligomis, paūmėjančiomis vidinės įtampos laikotarpiais.

Situacinis geltonos pasirinkimas gali reikšti poreikį objektyviai, realistiškai žvelgti į gyvenimą, būtinumą priimti logišką sprendimą ir kryptingai jį vykdyti. Geltona spalva rekomenduotina intensyviai mokantis, egzaminų metu — ji padeda įsisavinti naują informaciją. Dėmesys geltonai spalvai gali reikšti gyvenimo džiaugsmo ir saulės šviesos trūkumą. Arba tiesiog poreikį juoktis ir linksmintis – kaip vaikystėje!

Žalia

  1. ketvirtoji, širdies, čakra — Anahata;
  2. krūtinės sritis;
  3. širdis, plaučiai, užkrūčio liauka;
  4. pagrindinės temos: meilė, vidinė erdvė ir tiesa.

Žalia — gamtos ir natūralumo —  spalva atspindi žmogaus požiūrį į gamtos ciklus, dėsnius, savojo gyvenimo kelio ir asmeninės erdvės paieškas. Žalia spalva stabilizuoja, balansuoja, padeda rasti vidinį atskaitos tašką, atsikvėpti po darbų ir rūpesčių.

Žmonės, mėgstantys šią spalvą, dažniausiai būna „gamtos vaikai“: mėgsta augalus ir gyvūnus, daug laiko praleidžia gamtoje, vertina natūralų gyvenimo būdą, ekologiją. Tai patikimi ir atsakingi individai, anksti tapę savarankiški, pasižymintys ypatingu punktualumu, gerai besiorientuojantys erdvėje. Žalia asmenybė dažnai būna „kovotoja už tiesą“, vardan kitų gerovės linkusi atsisakyti savųjų interesų. Tokie žmonės yra sąžiningi, darbštūs ir kuklūs. Perdėtas nuolankumas ir pasiaukojimas ilgainiui gali pasireikšti kaip didelis rimtumas ir vidinis liūdesys — žalias žmogus gali apgailestauti dėl praleistų galimybių gyvenime, jausdamasis „autsaideriu“, stebinčiu gyvenimo tėkmę, bet nedalyvaujančiu joje.

Situacinis žalios spalvos pasirinkimas gali reikšti patiriamą stresą, greitą gyvenimo tempą, erdvės ir laiko sau trūkumą. Galbūt tai ženklas, kad reikia pasivaikščioti miške, skirti laiko poilsiui ir ramybei. Žalios spalvos pasirinkimas kartais simbolizuoja „sudaužytą širdį“ — praradimo, liūdesio, sielvarto jausmą netekus kažko brangaus. Ir visgi žalia spalva reiškia, kad žmogus renkasi Gyvenimą, kuris išgydo visas sielos žaizdas!

Turkio

  1. ketvirtoji su puse čakra — Ananda-khanda centras, dvasinė širdis;
  2. viršutinė krūtinės dalis, dešinysis petys;
  3. užkrūčio liauka, imuninė ir kvėpavimo sistema;
  4. pagrindinės temos: emocinė saviraiška, kūrybiškumas, bendravimas su auditorija, oratorystės menas.

Turkio spalva — naujosios Vandenio epochos archetipas, atspindintis susidomėjimą naujomis technologijomis, netikėta mokslo ir meno jungtimi, moderniomis ryšio priemonėmis. Turkio spalva rodo mūsų reakciją į kūrybiškumą, emocinę saviraišką ir gyvenimo naujoves.

Žmogus, mėgstantis turkio spalvą, Aura-Somos® sistemoje vadinamas „žmogumi-delfinu“ — tai asmuo, pasižymintis giliu vidiniu pasauliu, idealistiniu pasaulio matymu, kūrybiškumu (ypač rašytojo ar poeto talentu), oratoriniais gebėjimais, racionalizatoriaus išradingumu. Tai žmogus, mėgstantis laisvę, originalią veiklą, galintis bendrauti su didele auditorija (pvz., per žiniasklaidą). Turkio spalva padeda įvaldyti modernias technologijas (pvz., išmokti naudoti tam tikrą kompiuterinę įrangą), išmokti užsienio kalbų, skatina meninius gebėjimus, emocinę saviraišką.

Situacinis turkio spalvos pasirinkimas gali signalizuoti apie „prarytus“ jausmus, „užšalusias“ ašaras, neišreikštą džiaugsmą — t.y. autentiškos emocinės saviraiškos poreikį, jausminio ryšio su aplinkiniais žmonėmis trūkumą. Kadangi turkio spalva skatina individualizacijos ir identifikacijos procesą (savo unikalios individualybės paieškas), ji gali reikšti, kad asmuo mąsto apie savo asmenybės vietą kolektyve, pasaulyje ir bendrame gyvenimo kontekste. Individualybei pasiekus aukščiausią išsivystymo — kristalizacijos — stadiją, turkio spalva skatina sąmonės transcendenciją — individo sąmonės tarsi lašo ištirpimą kolektyvinės sąmonės vandenyne.

Mėlyna

  1. penktoji, gerklės, čakra — Višudha;
  2. kaklas ir gerklė;
  3. skydliaukė, prieskydinės laukos, balso stygos, kvėpavimo sistema, širdis;
  4. pagrindinės temos: bendravimas, savo išgyvenimų, minčių verbalizavimas.

Mėlyna — ramybės ir vidinių apmąstymų spalva, skatinanti savistabą ir savianalizę, diplomatinius gebėjimus, suteikianti saugumo jausmą, padedanti atsipalaiduoti gyvenimo tėkmėje. „Teesie Tavo valia. Teišsipildo Tavo valia per mane, nes Tavoji valia yra ir mano valia“, — taip skambėtų mėlynos spalvos filosofija bibliniais terminais. Neatsitiktinai ši spalva siejama su Tėvo, Dievo, Vidinio autoriteto archetipais.

Žmogus, visą gyvenimą mėgstantis mėlyną spalvą, greičiausiai bus intravertas: tylus, ramus, netgi drovus, pasižymintis giliais apmąstymais ir poreikiu pabūti vienumoje. Toks asmuo nemėgsta triukšmingų kompanijų, vertina bendravimą „akis į akį“, moka išklausyti pašnekovą ir ramiai išsakyti savo nuomonę, neprimesdamas jos kitiems. Mėlynas žmogus gali pasižymėti derybininko, taikdario gebėjimais, jis nemėgsta konfliktų, blogai jaučiasi triukšmingoje aplinkoje. Po ramaus, santūraus asmens kauke gali slėptis labai vieniša siela, nesugebanti užmegzti emocinių ryšių su sau svarbiais žmonėmis, besivaržanti atskleisti savuosius talentus, neretai užimanti „stebėtojo“ (o ne dalyvio) padėtį gyvenime . Galimas tėviško palaikymo trūkumas vaikystėje, moterims — nusivylimas vyrais, o vyrams — sunkumai atliekant vyriškus vaidmenis gyvenime.

Mėlynos spalvos pasirinkimas gali reikšti ramybės, tylos ir saugumo poreikį. Galbūt atėjo laikas pabūti vienumoje ir apmąstyti susiklosčiusią gyvenimo situaciją? Galbūt išorinis triukšmas užgožė vidinį balsą, per kurį kalba mūsų siela? Mėlyna spalva kviečia atsigręžti į vidų, sugrįžti į savąją gyvenimo tėkmę, paleisti tai, kas baigėsi, ir atsiverti tam, kas ateina. T.y. pasitikėti Gyvenimu. Ši spalva padeda išsakyti savo mintis, savo nuomonę, pareikšti savo valią.

Karališkai mėlyna (indigo)

  1. šeštoji, kaktos, čakra, trečioji akis — Adžna;
  2. veidas, galva;
  3. regos, klausos, skonio ir uoslės organai, galvos smegenys, hipofizė;
  4. pagrindinės temos: intuicija, aiškiaregystė, aukštesniojo proto funkcijos.

Karališkai mėlyna — mistikos, paslapties, vidinių apmąstymų, gyvenimo filosofijos spalva. Šį atspalvį mėgstantys žmonės dažniausiai būna labai pastabūs ir įžvalgūs, pasižymi išlavinta intuicija, galbūt netgi aiškiaregystės dovana: geba iš anksto nujausti įvairias gyvenimo situacijas, mato simbolinius sapnus, gali skaityti ar bent suprasti kitų žmonių mintis. Nebūtinai karališkai mėlyni žmonės yra „burtininkai“ arba ekstrasensai! Savo įžvalgas jie gali pritaikyti darbe ir versle (pvz., orientuodamiesi žmonių įvairovėje, sudarydami sutartis bei kontraktus, numatydami veiklos kryptis ir pan.). Šios spalvos pasirinkimas gali rodyti aukštą intelektą, polinkį į abstraktų mąstymą, susidomėjimą filosofija, psichologija, dvasinėmis praktikomis ir pasaulio religijomis. Anksčiau ar vėliau karališkai mėlyno žmogaus gyvenime iškyla egzistencinis klausimas „Būti ar nebūti?“, į kurį atsakymo kiekvienas ieško savaip.

Šio tipo asmenybei kaip, beje, ir violetiniam žmogui, yra ypač pavojingas sielos sąstingis, vidinis tingulys ir skepticizmas. Atsivėrusios viršutinės čakros — dvasingumo centrai — reikalauja „įtempti sielos raumenis“, panaudoti esamus gebėjimus pagal paskirtį. Todėl karališkai mėlynas žmogus vienaip ar kitaip bus priverstas suformuoti savo filosofiją, ieškoti gyvenimo prasmės ir pašaukimo. Užblokuota karališkai mėlyna energija gali pasireikšti kaip depresija, vienatvės jausmas, gyvenimo beprasmiškumo suvokimas, galvos skausmai, miego sutrikimai, egzistencinės krizės ir net suicidinės tendencijos. Visa tai tarsi „spyglys“ neleidžia mums užmigti saugiame lizde, skatina dvasines paieškas.

Situacinis šios spalvos pasirinkimas gali reikšti, kad siela pavargo „slysti“ paviršiumi, pasiilgo gelmės ir prasmės. Galbūt atėjo laikas ją „pamaitinti“ archetipais, pamąstyti apie esmines gyvenimo vertybes? Karališkai mėlyna spalva gali būti ir kvietimas matyti pasaulį realybės šviesoje, atmetus savąsias projekcijas ir išankstinius lūkesčius. Ir būti atsakingu už savo matymą!

Violetinė

  1. septintoji, viršugalvio, čakra — Sahasrara;
  2. viršutinė galvos dalis;
  3. galvos smegenys, kankorėžinė liauka;
  4. pagrindinės temos: dvasingumas, ryšys su kosmosu.

Violetinė yra labiausiai atpalaiduojanti, paskutinioji matoma vaivorykštės spalva. Ši vibracija tarsi tiltas sujungia matomą ir nematomą pasaulį. Violetinė — viena svarbiausių gydomųjų spalvų: ji transformuoja įtampą, mažina skausmą, padeda suvokti problemų priežastis ir jas įveikti, neigiamą energiją paverčia teigiama, įkvepia viltį ir prasmę netgi skausminguose gyvenimo išbandymuose, skatina dvasinį tobulėjimą, gydomuosius gebėjimus ir vidinę ramybę.

Žmogus, mėgstantis violetinę spalvą, savo gyvenimo paskirtį suvokia kaip tarnavimą, aukojimąsi, gydymą, pasaulio kančios mažinimą. Tokie asmenys savo aplinkoje garsėja kaip „nuodėmklausiai“, t.y. jiems pažįstami ir nepažįstami žmonės patiki savo paslaptis, išsipasakoja problemas, „verkia ant peties“. Po pokalbio su violetiniu žmogumi būsena paprastai palengvėja, mat violetinė vibracija pastarojo auroje transformuoja neigiamą energiją į teigiamą ir iš pagrindų keičia požiūrį į situaciją. Todėl violetiniam žmogui būtina įgyti žinių apie psichologiją, gydymą, energetiką, dvasinę praktiką ar religiją – ši informacija padės profesionaliau suteikti aplinkiniams reikiamą pagalbą, patiems netampant „šiukšlių kibiru“, t.y. neprisiimant svetimų problemų ant savo pečių. Violetinė asmenybė veikia tarsi žaibolaidis — per violetinę aurą atpalaiduojama susikaupusi įtampa, kančia ir neigiamos energijos. Todėl netgi žemiškiausias violetinis žmogus kažkuo gali priminti vienuolį arba dvasininką — tarpininką tarp materialaus ir dvasinio pasaulio.

Užblokuoti arba pagal paskirtį nenaudojami violetiniai talentai gali pasireikšti nuoboduliu, nostalgija, ilgesiu, bepriežastiniu liūdesio ir gyvenimo beprasmiškumo jausmu, psichikos sutrikimais, religiniu fanatiškumu arba nihilizmu.

Madženta (fuksino, avietinė)

  1. aštuntoji čakra — Sielos žvaigždė;
  2. ši čakra yra jau už fizinio kūno ribų, virš galvos — kaip energetinė holograma;
  3. pagrindinės temos: pasiaukojanti meilė, tarnavimas, savojo pašaukimo realizavimas.

Madženta — tai „nematoma“ spalva, esanti už žmogaus fizinio kūno ribų, virš galvos. Ją atitinkantis energetinis centras Aura-Somos® sistemoje vadinamas Sielos žvaigžde — energetine holograma, saugančia informaciją apie visas žmogaus galimybes ir pašaukimą. Apie šią spalvą rašė J. W. Getė, madžentą vadinęs dar nepažinta ateities žinia. Ši spalva pasižymi harmonizuojančiu, savireguliaciniu poveikiu. Tai spalva — adaptogenas, pagal žmogaus poreikį stimuliuojanti arba atpalaiduojanti, t.y. prisitaikanti prie esamos situacijos. Madženta spalva puikiai regeneruoja, atstato išsekusias jėgas, nuramina įsiaudrinusią nervų sistemą, balansuoja hormonų pusiausvyrą organizme, padeda kokybiškai pailsėti per trumpą laiką, todėl dar vadinama „gydytojų gydytoju“, t.y. žmonėms, kurie nuolat rūpinasi kitų sveikata ir gerove, padeda pasirūpinti savimi.

Šią spalvą renkasi aktyvūs, dosnūs, pasiaukojantys, globėjiški asmenys, kurie jaučiasi esą atsakingi už visą pasaulį ir negali abejingai žvelgti į kitų kančias. Filosofiniame lygmenyje madženta spalva įvardijama kaip Dieviška meilė — meilė dideliems ir mažiems dalykams, visoms šio pasaulio būtybėms. Todėl madženta žmogus jaučiasi pasaulio „gelbėtoju“, visų nelaimingųjų ir nuskriaustųjų guodėju. Ši meilė pasireiškia kaip konkretus tarnavimas ir rūpinimasis žmonėmis įvairiausiose gyvenimo situacijose. Kiekviena spalva, kaip fėjų dovanos, turi ir slaptąją (šešėlinę) pusę, — madženta žmogaus vidinė paslaptis neretai būna vienišumo ir nereikalingumo jausmas, kurį stengiamasi įveikti rūpinimusi kitais.

Madženta spalvos pasirinkimas gali rodyti ir situacinę būseną: nuovargį po sunkaus, ilgai trukusio darbo, „išsibarstymo“ jausmą nuolat rūpinantis kitais žmonėmis ir pamirštant savo asmeninius poreikius, savųjų talentų ir pašaukimo paieškas, norą praplėsti savo užsiėmimų ratą, galbūt įvaldyti naują profesiją arba rasti širdžiai mielą laisvalaikio užsiėmimą.

Jei ši trumpa kelionė per spalvas Jus  sudomino (arba sukėlė dar daugiau klausimų J), kviečiame apsilankyti individualioje Aura-Somos® konsultacijoje arba seminare!