Item Content Class

IŠTAKOS

Aura Somos istorija istakos
Vicky Wall

Aura-Somos® sistemos įkūrėja — Vicky Wall, anglė farmacininkė, savo gyvenimą pašventusi tarnavimui žmonėms, jų kūno ir sielos gydymui. Aura-Somos® istorija prasideda nuo paradokso: akla moteris padovanojo žmonijai spalvų pasaulį — vaivorykštinį „orakulą“, „spalvų veidrodį“ — ekvilibriumų rinkinį, tapusį ištiso mokymo apie spalvų poveikį ir jų simbolizmą pradžia.

Įdomus faktas, jog Vicky tėvas, išsilavinęs žmogus ir Kabalos meistras, istorinių aplinkybių priverstas, emigravo į Angliją iš Rusijos teritorijos. Įsikūręs Londone, jis vedė ir sukūrė gausią šeimą — Vicky buvo septintasis ir jauniausias jų vaikas. Vicky tėvo giminėje iš kartos į kartą buvo paveldima keista savybė — aiškiaregystės dovana, kuria pasižymėdavo kiekvienos kartos septintasis vaikas. Taip jau atsitiko, kad Vicky gimė būtent septintąja septintojo vaiko šeimoje — jos tėvas taip pat buvo septintasis vaikas šeimoje ir, žinoma, aiškiaregis.

Nuo pat vaikystės mažoji Vicky matė auras — spalvų debesis, supančius bendraamžius ir suaugusiuosius, ji pasižymėjo stipria intuicija, patyrė daug mistinių išgyvenimų ir nuoširdžiai domėjosi gamtos pasauliu. Nors jos tėvas buvo senovinio žydų ezoterinio mokslo — Kabalos — specialistas, šių žinių Vicky jis neperdavė, mat pagal ortodoksų tradiciją, Kabalą galėjo studijuoti tik vyrai, sulaukę  tam tikro brandaus amžiaus. Kabalistiniai archetipai Vicky gyvenime pasirodė daug vėliau — jie atsispindėjo jos sukurtame spalvų „orakule“ — ekvilibriumų rinkinyje. Vicky šį faktą vadino energetine transmisija, dvasiniu paveldėjimu, kurį jau miręs jos mylimas tėvas tarsi palikimą perdavė savo dukrai.

Būdama šešiolikos Vicky paliko tėvų namus. Jos vaikystė buvo pilna mistinio patyrimo ir nevaikiškų išbandymų: vos gimus dukrai, Vicky motina mirė nuo tuo metu Londone siautėjusio gripo komplikacijų. Auginti kūdikį ir kitus šešis vaikus Vicky tėvas pavedė lenkų kilmės ekonomei, kurią vėliau vedė. Pamotė, iš pradžių pamilusi mergaitę kaip savo pačios dukrą, vėliau ėmė jos nekęsti ir visaip terorizavo. Nuoširdžiai mylėdama tėvą, pagal tuometinį etiketą Vicky nedrįso jo liūdinti savo vaikiškomis nuoskaudomis ir, būdama šešiolikos, po aštraus konflikto su pamote visam laikui išėjo iš namų. Pagal ortodoksų žydų tradiciją, mergina, palikusi namus, tarsi „miršta“ tėvo šeimai. Paradoksalu, tačiau širdingai mylėjusi savo tėvą visą gyvenimą, ji daugiau nesimatė su juo iki pat tėvo mirties 1994 m. Maždaug tuo pat metu pasaulį „išvydo“ Aura-Soma®, kurią Vicky laikė dvasiniu jo paveldėjimu.

Šešiolikos metų Vicky pradėjo dirbti vaistinėje pas septyniasdešimtmetį farmacininką misterį Horslį. Šis garbaus amžiaus žmogus pastebėjo neeilines Vicky žinias apie augalus, jos intuityvius gydymo sugebėjimus ir perdavė jaunai merginai savo daugiametį patyrimą. Drauge su Mr. Horslio dukterimi Vicky paveldėjo farmacijos verslą, įgijo medikės išsilavinimą ir visą gyvenimą rūpinosi žmonių sveikata bei dvasine jų  gerove.

Vicky amžininkai ir klientai pasakojo apie šios moters įžvalgumą, jos širdies šilumą ir užuojautą, stiprų charakterį ir neeilinį humoro jausmą. Per daugiametę terapinę praktiką Vicky išgydė daug žmonių, sukūrė  daugybę medikamentų bei kosmetikos preparatų, turinčių paklausą netgi tarp šiuolaikinių Aura-Somos® gerbėjų. Klientai kreipdavosi į šią stiprios dvasios moterį ne tik ieškodami vaistų ligoms gydyti, bet ir tikėdamiesi dvasinės paramos bei patarimo sunkiais gyvenimo momentais.

Visą gyvenimą Vicky pasižymėjo stipriu tikėjimu į Dievą, kurį vadino savo tėvu. Jos religingumas buvo netradicinis ir gana neįprastas tuometinėje Anglijoje — Vicky bendravo su „savo tėvu“ be tarpininkų, t.y. bažnyčios ir šventikų. Ji teigė, kad kiekvienas žmogus, to panorėjęs, gali turėti „karštą liniją su dangumi“, — tarsi savotišką telefoninį ryšį su Aukščiausiąja sąmone. Nors ir kilusi iš žydų šeimos, ji visą gyvenimą studijavo krikščionybės šventraščius ir diskutavo su Biblijos žinovais. Vicky pasižymėjo plačiomis avangardinėmis dvasinėmis pažiūromis (retas atvejis tuometinėje konservatyvioje Anglijoje!) — jau būdama garbaus amžiaus praktikavo šiuolaikinius meditacijos metodus, domėjosi Rytų filosofija, ezoterika ir natūraliais gydymo būdais.

Po daugybės gyvenimo išbandymų, jau būdama 66-erių, Vicky patyrė keletą stiprių likimo smūgių, sukrėtusių ją iki širdies gelmių: nesėkmingai investavusi visas savo gyvenimo santaupas, senatvėje ji liko be pajamų, būsto ir sveikatos pagyvenusių draugių kompanijoje. Būtent tuomet, 1984 m., neseniai išgyvenusi infarktą ir apakusi dėl diabeto komplikacijų, Vicky patyrė savotišką nušvitimą, mistinį išgyvenimą, kurių rezultatas — „gimę“ pirmieji Aura-Somos® balansiniai aliejai.

Tris vakarus iš eilės, sėdėdama savo mėgstamame meditaciniame krėsle draugės virtuvėje, Vicky girdėjo vidinį balsą, raginantį ją perskirti vandenis, vidiniu regėjimu matė intensyvų šviesos ir spalvų srautą, sukėlusį savotišką transo būseną. Šį mistinį išgyvenimą moteris iš pradžių palaikė pašlijusios nervų sistemos pokštu, tačiau patyrimui pasikartojus tris kartus, tą lemtingą trečiąjį vakarą ji nuėjo į savo namų laboratoriją ir intuicijos vedama sumaišė keletą spalvotų skysčių, eterinių aliejų, augalų tinktūrų ir supilstė į stiklinius buteliukus. Padirbėjusi keletą valandų, moteris nurimo ir nuėjo miegoti. Iš ryto pabudusios Vicky draugės puolė klausinėti apie jos naktinį darbą. Varžydamasi prisipažinti apie mistiškus išgyvenimus, Vicky pasakė, kad sukūrė „grožio aliejus“, kas iš esmės buvo tiesa.

Naujuosius spalvotus buteliukus Vicky iš pradžių naudojo kaip farmacijos stendo papuošalą – pragyvenimui ji užsidirbdavo kurdama ir pardavinėdama savos gamybos gydomuosius bei kosmetinius preparatus, kuriuos eksponuodavo įvairiausiose mugėse ir natūralaus gydymo parodose. Jos  nuostabai, žmonės ėmė pirkti ne tradicinius produktus, bet naujuosius buteliukus ir pasakodavo apie „stebuklingus pasveikimus“, vidinės būsenos pagerėjimą, vidinę ramybę.

Pasižymėdama aiškiaregystės dovana, visą gyvenimą Vicky stebėjo žmonių auras, matė jų energetinius ypatumus. Atradusi Aura-Somą®, sukaupusi darbo su klientais patyrimą, Vicky priėjo prie išvados, kad žmogaus spalvinį pasirinkimą lemia jo/jos auros spalvos ir energetinių centrų – čakrų – būklė. Taip gimė klasikinis Aura-Somos® posakis „Mes esame spalvos, kurias pasirenkame. Ir šios spalvos atspindi tikruosius mūsų esybės poreikius“.

Vienoje ezoterinėje parodoje Vicky Wall sutiko Mike ir Claudia Booth – menininkų,  besidominčių gydymu spalvomis, kristalais ir augalais, porą. Jų nuostabai, savo spalvinguose balansinių aliejų buteliukuose Vicky buvo radusi unikalią šių trijų gydančių energijų jungtį. Mike ir Claudia kvietimu, Vicky apsilankė jų namuose ir pravedė vieną pirmųjų Aura-Somos® seminarų menininkų ir dvasinių ieškotojų grupei. Šis susitikimas tapo daugiamečio bendradarbiavimo su Booth šeima pradžia. Mike Booth, matydamas neišsemiamas spalvotų ekvilibriumų galimybes, visą savo kapitalą investavo į Vicky Wall atradimą.  Taip gimė Aura-Somos® sistema: spalvotų energetinių produktų gamyba ir spalvinio išsilavinimo akademija.

Daugiametį išsilavinimą natūralaus gydymo, homeopatijos, dailės, ezoterikos, Rytų filosofijos ir religijų srityje Mike Booth sujungė su intuityvia Vicky patirtimi. Artimas jų bendradarbiavimas tęsėsi iki pat Vicky mirties 1990 m. Nuo to laiko Mike ir Claudia bei jų bendraminčiai tęsia pradėtą darbą. Intuityvioji, spontaniškoji Aura-Soma® per daugybę metų tapo struktūruota spalvinės diagnostikos, gydymo (plačiąja prasme), meditacijos ir mokymo sistema, paplitusia po visą pasaulį. Turbūt nerastume žemėlapyje šalies ar žemyno, kuriame šis spalvotas mokslas ir menas vienaip ar kitaip nebūtų žinomas.

Aura-Somos® kompaniją šiuo metu sudaro dvi atskiros, tačiau tarpusavyje bendradarbiaujančios organizacijos: Aura-Soma Products Ltd. (pagal naujausias ekologines technologijas gaminanti visą spalvotų energetizuotų produktų kolekciją) ir Tarptautinė spalvų technologijų akademija (kurianti spalvinio mokymo programas).

Plačiau apie Aura-Somos® įkūrėjos Vicky Wall gyvenimo kelią skaitykite jos memuaruose: Vicky Wall, „Self-Discovery Through Color“. Healing Arts Press, 2005.

Apie Aura-Somos® istoriją Lietuvoje skaitykite skyrelyje Aura-Somos® kelionė į Lietuvą ir Rytų Europą.